Az anyaság csodálatos, de kihívásokkal teli utazás, amelyre érdemes felkészülni. A Bölcsőkapu egy 5 alkalmas, személyes tanfolyam, melynek célja, hogy segítsen a kismamáknak magabiztosan és kiegyensúlyozottan átlépni az anyaság kapuján.

A leendő anyukák gyakorlati tudást és érzelmi támogatást kapnak, hogy felkészülten nézzenek szembe a szüléssel, a gyermekágyas időszakkal és a szülést követő első hónapokkal. Ezek mellett a nők testi-lelki regenerációjára is nagy hangsúlyt fektetünk, hiszen a család akkor van jól, ha az anya jól van!

Célom, hogy harmonikus kezdetet teremtsünk anyának és babának, ezáltal pedig az egész családnak!
A Bölcsőkapu programhoz bármikor csatlakozhatsz, hiszen az 5 alkalom folyamatosan ismétlődik. Így garantált, hogy semmiről nem maradsz le, függetlenül attól, hogy mikor kezded el!

A program kéthetente 2×45 perces, a díja 15.000 Ft/fő
Előzetes bejelentkezés szükséges, melyet az emese.mikecz@gmail.com emailcímen illetve a 30/5934416-os telefonszámon lehetséges. Ha esetleg mégsem tudnál részt venni kérlek jelezd 24 órával előtte!

Út a szülőszobához: Felkészülés a szülésre

A szülés nagy esemény, ami egyedülálló alkalom egy nő életében, akkor is, ha többgyermekes anyuka, hisz nincs két egyforma szülésélmény. Ezen az alkalmon megbeszéljük, hogyan tudtok fizikailag és mentálisan is felkészülni a szülésre, és azt, hogy mi is fog történni a szülőszobán. Fontosnak tartom, hogy a leendő apukák is felkészüljenek előre, hiszen nekik ez egy még ismeretlenebb világ mint nekünk nőknek 🙂
Szó lesz a hüvelyi szülésről és a programozott illetve sürgősségi császármetszésről is (bizony bőven van különbség az eljárásban!), megbeszéljük a fájdalomcsillapítási lehetőségeket és azt is hogy mikor mi a teendő.
A cél, hogy felkészülten, magabiztosan és harmóniában léphessetek át a szülővé válás kapuján.

Az első hónapok: A negyedik trimeszter titkai

Negyedik trimeszternek nevezzük azt az első három hónapot amit a baba már pocakon kívül tölt. Ez az időszak nagyon meghatározó a szülő-gyermek kapcsolat kialakulásában, hisz ebben az időszakban kapcsolódik be az új jövevény a családotokba. Rengeteg teendő lesz a baba körül, mellette megváltozik a napirendetek is. Amennyiben tudatosan és felkészülten álltok hozzá könnyebb lesz számotokra ez az időszak. Beszélni fogunk a kisbaba szükségleteiről, az ideális napirendről, illetve arról is mi a teendő ha a kisbaba megbetegedne.
A gyerekek újra és újra meg tudnak lepni minket, de nem árt felkészültnek lenni! 🙂

Mindennapi teendők: Etetés, altatás, pelenkázás

A baba etetése, altatása és pelenkázása mind új kihívások elé állíthatja az anyukákat. Ezen az alkalmon megismerkedhettek a legújabb trendekkel, praktikus megoldásokkal és módszerekkel, amelyek segítenek a baba mindennapi gondozásában. Részletesen átbeszéljük, hogyan alakíthatjátok ki a napi rutint, és hogyan támogathatjátok a kisbabátok egészségét a legjobb módon.

Az első évek során a gyermekek elsajátítják a járás, az önálló étkezés és a kommunikáció alapjait. A fejlődési mérföldkövek figyelemmel kísérése segít időben felismerni, ha támogatásra vagy szakember bevonására van szükség.

A szülés utáni regeneráció: A női test és a szoptatás

A szülés után a női test számára kiemelten fontos a megfelelő regeneráció. Ezen az alkalmon áttekintjük, hogyan támogathatjuk a szervezetet a szülést követő időszakban, legyen szó hüvelyi szülésről vagy császármetszésről. Megismerhetitek a szülés utáni regenerációt segítő modern eszközöket és célzott tornákat.

Téma lesz továbbá a szoptatás és a tápszeres táplálás is: bemutatjuk a rendelkezésre álló modern eszközöket, és megosztunk számos gyakorlati tanácsot, hogy a szoptatás örömteli élmény legyen, ne pedig stresszforrás.

A női lélek ápolása: Mentális jólét és párkapcsolat

A szülés utáni időszak nemcsak fizikai, hanem mentális kihívásokat is tartogat. Ezen a találkozón szó lesz arról, hogyan őrizhetjük meg lelki egyensúlyunkat a babázás alatt, hogyan kezeljük a félelmeinket, és hogyan támogathatjuk magunkat a nehéz pillanatokban. A férfi szerepe is központi téma lesz: hogyan támogathatja a partnerünk a szülést követő időszakban, hogy mindkét szülő harmonikusan vegye fel az új szerepeket a családban.